Pažljivo je pamtiti, odnosno zapisati rođendane ili imendane (prema tome što tko slavi) naših bližnjih i čestitati im, zaželjevši zdravlje i sreću. Može se puno toga reći kada su savjeti za čestitke u pitanju, a čestitati se nekome nešto može pismeno, porukom, telefonski ili usmeno. U tom ćete slučaju odnijeti cvijeće ili neki poklon. Nova godina, državni praznici, vjerski praznici, a ne smije se zaboraviti ni 8. mart (ožujak) – Dan žena.
Također, prilika je da našim znancima, rođacima i prijateljima izrazimo dobre želje, ako je netko od naših znanaca dobio orden, ili doživio neku osobitu počast, također mu treba čestitati, ali za tu priliku iako čestitate osobno, ne morate donijeti cvijeće ili poklon.
Čestita se mladima koji su stekli akademsku titulu, mladim bračnim parovima, a čestita se i rođenje djeteta s cvijećem i poklonom. Naravno da svaka posebna situacija u životu koja rezultira nečim pozitivnim zaslužuje prije svega čestitku.
Čestitati znači odati priznanje
Naime nije bitno na koji način čestitali bitno je da nekome odate priznanje za sve ono što je dosada uspio napraviti, a naravno kada se radi o proslavi rođendana ne treba ni napominjati. Rođendanske čestitke su nešto neizostavno pa makar i kad sadrže dvije jednostavne riječi. Nemojte biti lijeni i potrudite se voditi računa o tim stvarima.
Savjeti za čestitke – sami kreirajte čestitku
Iako se danas mogu kupiti unaprijed uređene čestitke u koje ćete vi samo dopisati tekst i lijepe želje, ponekad možete i sami kreirati svoje čestitke. Primjerice, čestitke za krizmu ili krštenje su nešto što ćete pokloniti mladim osobama, a one bi to mogle sačuvati cijeli svoj život. Uz to, neke stvari koje ćete napisati u njima mogu biti i od velikog značaja te zaista ostati u lijepom pamćenju osobi koje su ih pročitale.
Ako sami kreirate čestitku, to znači da ste uložili svoj trud i vrijeme, a to je bitno onome tko to zna prepoznati. Nemojte štedjeti na riječima i budite maštoviti jer to će čestitke koje kreirate učiniti posebnijima.
Foto: Ognjen Odobasic/Flickr