Glina liječi izvana i iznutra, a njome se mogu prati zubi, može je se piti, mogu se napraviti maske za lice i mazati bolna koljena. A najbolji učinak ima onda kada se sve navedeno radi zajedno. Slijede ljekovita svojstva gline.
Glina kao lijek
Znate li koja su ljekovita svojstva gline? Ona potiče obrambene mehanizme organizma i ima ljekovita svojstva što najbolje znaju životinje koje kada su ozlijeđene ili bolesne traže zemlju koja sadrži glinu kako bi s njom stavile u doticaj bolni dio tijela.
Glina sadrži mnoge oligoelemente i mineralne soli te kalij, kalcij, željezo, magnezij, olovo, aluminij, silicij, natrij, srebro i bakar. Pomaže u eliminiranju nečistoće iz limfe, tkiva i krvi, apsorbira preveliku radioaktivnost u organizmu, pomaže u zarastanju rana i povećava radioaktivnost u organizmu.
Glina može pomoći kod mnogih bolesti poput:
- bolesti dišnih putova
- crijevnih oboljenja
- čira
- promjena na koži
- bolnih menstruacija
- čišćenje organizma
- anemije
- arterioskleroze
- trovanja
- viška želučane kiseline
- opadanja kose
- podizanje energije
- reume
- kronične degenerativne bolesti koje se odnose na kosti i zglobove
Iako je najpoznatija zelena glina postoje crvena, žuta, bijela itd. Crvena glina pomaže kod bolova u leđima i zglobovima, žuta glina rješava upalni proces, bijela glina liječi kožne bolesti, a ružičasta glina čisti krvne žile.
Napitak od gline
Jedna drvena ili plastična žličica gline se zamuti u staklenoj čaši od 1,5 dcl obične vode, pa se ostavi da odstoji preko noći. Gotovi napitak je potrebno popiti ujutro natašte.
Prvi tjedan se ujutro pije samo voda, a talog od gline se ostavi na dnu čaše. Drugi tjedan se prije konzumacije pomiješa talog u vodi, pa se ostavi da odstoji neko vrijeme nakon čega se popije srednje mutna voda, a glina koja ostane na dnu čaše se tako i ostavi.
U trećem tjednu se ujutro promiješaju voda i glineni talog nakon čega se odmah sve popije. Nakon kratkog vremena mogu se primijetiti blagotvorni učinci poput čistoće organizma, sjajnije i čišće kože i viška energije.
Glinu je dobro mazati i na bolna područja kralježnice i koljena, a posebno na mjestima na kojima hrskavica propada. Nakon nekoliko mjeseci mazanja gline na bolna područja osjetit će se poboljšanje.
Maska za lice od gline
Maska se može napraviti tako da se pomiješaju 3 plastične žlice gline s nekoliko kapi negazirane mineralne vode i limunova soka, pa se miješa sve dok smjesa ne postane homogena.
U smjesu se mogu dodavati maslinovo, bademovo i kantarionovo ulje, a masku se na licu ne smije držati dulje od pola sata.
Nakon pola sata masku treba ukloniti umivanjem i nakon toga na lice nanijeti hidratantnu kremu. Maska za lice od gline liječi akne, osvježava i pomlađuje kožu, smiruje upale kože te poboljšava formiranje elastina i kolagena.
Uz pomoć prirodnih lijekova kao što su razne vrste gline, moguće je riješiti se mnogih bolesti i postići bolji izgled i zdravlje kože.
Autor: A.Z., Foto: Voyagerix/Shutterstock